Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 13:19
 
Yalçın'dan Zabun'a Salvolar / Milli Mutabakata Zarar Veriyorsun
MHP İl Başkanı İsa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’un MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a yönelik eleştirilerine sert cevap verdi. Yalçın; “Anlaşılan o dur ki Zabun’un basiretsizliği ve kıt aklı ‘millî mutabakatı’ anlamaya yetmemektedir” dedi.
GÜNDEM Haberi
Yalçın'dan Zabun'a Salvolar / Milli Mutabakata Zarar Veriyorsun

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Osman Zabun’un son günlerde MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı hedef alan eleştirilerine MHP İl Başkanı İsa Yalçın’dan cevap geldi. Cevabın tonu ise eleştirilerin tonuyla aynıydı.

YEREL SİYASETTE BAŞARISIZLIĞIN EZİKLİĞİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta İl Başkanı İsa Yalçın, “Toplum içerisinde oluşan güven ortamının ne anlama geldiğini anlayamadığı yaptığı sorumsuz konuşmadan anlaşılan AKP İl Başkanı Osman Zabun, yerel siyasette başarısız olmanın ezikliğiyle tüm bu milli gelişmeleri unutup Türkiye’nin bekasını ve ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntıları bir kenara bırakmıştır. Türkiye’ye örnek olacak çalışmalarıyla Ispartalının gözünde değeri günbegün artan Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’a her fırsatta gözü dönmüş gibi saldırması ve hakaret etmesi kabul edilebilir değildir” dedi.

KIT AKLI MİLLİ MUTABAKATI ANLAMAYA YETMEDİ
AK Parti İl Başkanı Zabun’u ‘Milli Mutabakatı Anlamamakla’ suçlayan Yalçın, “Anlaşılan o dur ki Zabun’un basiretsizliği ve kıt aklı ‘millî mutabakatı’ anlamaya yetmemektedir. Zira Sayın Günaydın, göreve geldiğinde masasında bulduğu ITKM ile ilgili yığınla sorunu belediyenin imkânları ve gücü nispetinde çözmüş ve belediyenin tüm alacaklarını tahsil etmek için de hukuki mücadele vermiş ve vermektedir. Zabun, ITKM’deki gecikmenin vebalini Yusuf Ziya Günaydın’a yükleyerek gayriahlaki ve pişkin bir siyasi tutum takınmıştır. Rotayı şaşırmış, hezeyan ve rezalete dalmış hâliyle başkanımıza laf etmesi bunun göstergesidir. Sayın Zabun, bizlerin asla kabul edemeyeceği bu iftira mahiyetindeki açıklamaların muhatabı AKP olmasına rağmen bizleri eski defterleri açmakla tehdit etmek senin haddine değildir! Bahsettiğin eski defterler çok karışık ve o defterlerdeki özellikle ITKM ile ilgili kısımlar senin adına utanılacak kısımlardır” ifadelerini kullandı.

ORAYI YIKAN AKP’Lİ BELEDİYEDİR
Yalçın, eleştiri konularından biri olan ITKM binası konusunda Zabun’u bilgisizlikle suçlayarak “ITKM’nin ihalesini FETÖ’cü bir müteahhide veren ve oradan bir binanın FETÖ mensuplarına verilmesine göz yuman AKP’li belediyedir. Bunu ortaya çıkarıp neden ve kaç paraya devrettiğinizin hesabını sorduğu gibi FETÖ’ye hibe ettiğiniz binayı bugün Ispartalı hemşehrilerimize kazandıran da belediye başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’dır. Üstelik bu hesabı size göre milat olan 17-25 Aralık’tan önce sormuş ve Ispartalı hemşerilerimizin hakkının FETÖ’cülere gitmesine engel olmuştur. ITKM konusunda son derece bilgisiz olduğundan, Belediye Başkanı Mehmet Aybatılı döneminde inşa edilen kısmın Sayın Yusuf Ziya Günaydın tarafından yıkıldığını söylüyorsun. Belediye Başkanı Günaydın döneminde yıkılan bir metre kare yer yoktur; bahsettiğin kısım aynen korunmuştur. Orayı yıkan AKP’li belediyedir” dedi.

BUNU DA SAYEMİZDE ÖĞREN
Yalçın, Başkan Günaydın’ı Şehir Hastanesinin gecikmesine sebep olmakla suçlayan AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’a “Şehir Hastanesini iki buçuk yıl geciktirdi” diye konuşuyorsun. O hastanenin ruhsatı bile alınmadan yapılmasını sağlayan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’dır. Daha inşaat başlamadan 2 km uzaktan kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çektirmiş, ‘gecikmelere sebep olmasın, kazanan Isparta olsun’ diye inşaatın suyunun ve elektriğinin ruhsat olmadan bağlanmasını sağlamıştır. Senin bilmediğin bir başka konu da Türkiye’de şehir hastaneleri ruhsatı ilk defa yönetmeliklere uygun olarak Isparta belediyesi tarafından verilmiştir. Bunu da sayemizde öğren” diye cevap verdi.

ÜLKE NORMALLEŞENE DEK SİYASETİ RAFA KALDIRDIK
MHP İl Başkanı İsa Yalçın, “Altgeçit inşaatının altyapısını belediye yapması gerekirken biz hallettik” diye övünüyorsun. Soruyorum: Siz kimsiniz, Isparta Belediyesi kim? Bunu yaptınız diye Isparta’yı yaşanabilir iller arasında birinci sıraya getiren hizmetleri yok mu sayacağız? AKP il başkanı olarak bu açıklamaları yapmanın önce iktidarda olan kendi partine sonra da mili mutabakata zarar verdiğini bilmiyorsan biz hatırlatalım. 15 Temmuz öncesine dönerek Türkiye’de yaşananların sorumlularına ve sorulacak hesap konusuna hiç girmedik, girmeyeceğiz. Çünkü 15 Temmuz sonrasında ülkücü hareketin lideri ‘önce ülkem’ demiş ve bu millete kast edenleri cesaretlendirenlerin, sorumluların peşine düşmemiş; ülkeyi yeni bir siyasi iklime taşıyarak büyük bir devlet adamlığı örneği sergilemiştir. 15 Temmuz ve 16 Nisan’daki tavrımız ülke birliği içindi. Bizler ülke normalleşene dek iç siyaseti rafa kaldırmaya söz verdik ama istiyorsanız başlayalım. Bence gece gündüz belediye başkanıyla uğraşmak yerine bir türlü bitmeyen işlere yönelin” diye konuştu.

SON SÖZ: EDEP YA HU
Yalçın, açıklamasının sonunda üslup vurgusu da yaprak “Açıklamalarınızın MHP camiası tarafından çok özen ve dikkatle takip edildiğini bilin. Bundan sonraki açıklamalarımız -eğer inmeyi başarabilirsek- sizin seviyenizde olacaktır. Sayın Zabun’un edep, hayâ ve saygı sınırlarını aşan çirkin ithamlarının ayaklarımız altında olduğu bilinmelidir. Şunu bilin ki haksızlık karşısında susmayız, sessiz kalmayız. Hafızamız da pek iyidir. Durduğumuz yeri de verdiğimiz sözleri de hiç unutmayız.
Son sözüm: Edep ya hu” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yalçın'dan, Zabun'a, Salvolar, /, Milli, Mutabakata, Zarar, Veriyorsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı