Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 10:44
 
Türkiye’nin en büyük öğrenci barınma kampüsü
Türkiye’nin en büyük öğrenci barınma kampüsü
EĞİTİM Haberi
Türkiye’nin en büyük öğrenci barınma kampüsü

İl Özel İdaresinin öncülüğünde Isparta’ya Türkiye’nin en büyük yükseköğrenim öğrenci yurdu kazandırıldı. 5 bin kişilik yurda bugün itibariyle 2 bin öğrenci yerleşti. Yurtta incelemelerde bulunan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, “Yurdun Isparta’nın en büyük sorununa cevap vereceğini düşünüyorum” dedi.

7’Sİ BARINMA OLMAK ÜZERE TOPLAM 9 BLOK VAR

Isparta’da öğrencilerin barınmayla ilgili sorunlarının bulunduğuna değinen Milletvekili Bilgiç, “Bu yönde İl Özel İdare ve sayın valimizle atmış olduğumuz adım ve Kredi Yurtlar Kurumu’yla yapmış olduğumu anlaşma çerçevesinde bu yurdu Isparta’ya kazandırdık. Yurdumuz eğitim öğretim yılına da yetişti. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yurt Toplam 7 bloktan oluşuyor ve ayrıca 2 blokta da sosyal tesis bulunuyor. Şuan Türkiye’deki en büyük öğrenci barınma kampusu. Isparta’da öğrencilerin önemli bir sorunu olan barınma ihtiyacına cevap vereceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

AY SONUNA KADAR TAMAMEN DOLMASINI BEKLİYORUZ

Yurtta 2 bin 600’ü kız, 2 bin 400’ü erkek olmak üzere toplam 5 bin öğrencinin barınabileceğini kaydeden Bilgiç, “En geç Cuma günü itibariyle tüm blokların çevre düzenlemeleriyle ilgili teslimi yapılmış olacak. bugün itibariyle 2 bin sayısına ulaştık. 2-3 gün içerisinde de tamamlanacak. KYK’da kendilerine yapılmış olan yurt başvuruları çerçevesinde öğrencileri buraya yerleştirmeye başladı. İlgililerin bize söylediğine göre ay  sonuna kadar yurdun tamamen dolmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye’nin, en, büyük, öğrenci, barınma, kampüsü,
Yorumlar
Haber Yazılımı