Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 13:02
 
ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE SIKI BİR DENETİM GELİYOR
ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE SIKI BİR DENETİM GELİYOR
- Haberi
ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE SIKI BİR DENETİM GELİYOR

Yeni Eğitim-Öğretim yılının başlamasına 1 hafta gibi kısa bir süre kaldı. Milli Eğitim Müdürü Şahan Çoker, yeni eğitim-öğretim yılında öğrenci servisleri ile ilgili denetimlerin artacağını söyledi. Çoker, denetim ile ilgili bazı bilgileri paylaştı.

Öğrenci servisleri için sıkı bir takip geliyor. Hem servis şoförleri hem de servis araçları ile ilgili sıkı bir denetim uygulanacak. Ayrıca en önemli konu ise; öğrenci servisi ile okula giden öğrencilerin adres bilgileri Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü ise bilgileri Emniyet ile paylaşacak. Tüm öğrencilerin adres bilgileri hem Milli Eğitim hem de Emniyette olmuş olacak. Ve eğitim-öğretim yılı boyunca sürekli denetlenecek.

SIKI BİR DENETİM GELİYOR

Pazartesiden itibaren yola çıkacak bütün öğrenci servislerinde denetim yapılacak. Kaçak, korsan ve uygunsuz taşımacılık yapanlara para cezası ve ehliyete el koymaya varan cezalar uygulanacak. Velilere hostesi olmayan, okulun tanımadığı, sigortası ruhsatı olmayan, servislere öğrencilerini vermemeleri uyarısı yapıldı. Servis rehber personelinin çalışma izinlerini mutlaka veliler kontrol etmeliler. Bu konudaki herhangi bir şikayetleri ise Isparta Valiliğine bildirmeleri gerekiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖĞRENCİ, SERVİSLERİNE, SIKI, BİR, DENETİM, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı