Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 10:36
 
Milletvekili Yüce Görüştü Teşvik Geliyor!
AK Parti’nin Afyonkarahisar Kampı, Isparta açısından verimli geçti. Milletvekili Said Yüce, Göller Ekspresi tren seferlerinin yeniden başlaması ile gül ve lavantaya teşvik konusunda ilgili bakanlarla görüşüldüğünü belirtti.
GÜNDEM Haberi
Milletvekili Yüce Görüştü Teşvik Geliyor!

AK Parti’nin Afyonkarahisar Kampında Isparta için olumlu gelişmeler yaşandı. AK Parti Milletvekili Said Yüce, özellikle ulaşım sorunları ile gül ve lavanta üreticisinin beklentileri konusunda ilgili bakanlarla görüştüğünü söyledi. Göller Ekspresi tren seferlerinin yeniden başlaması noktasında  Ulaştırma  Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan olumlu görüş alındığını aktaran Yüce, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yı gül ve lavanta hasadına davet ettiklerini söyledi. Yüce,  Bakan Fakıba’nın gül hasadı döneminde  Isparta’ya gelerek bazı müjdeler vereceğini iletti.

GÜL VE LAVANTA ÜRETCİSNE MÜJDEYİ BAKAN VERECEK

Isparta’nın özellikle ulaşım ve tarım konusunda çözüm bekleyen sorunlarının bakanlar nezdinde görüşüldüğünü ileten Milletvekili Yüce, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu  ile görüşmelerimiz oldu. Devam eden gölet projeleriyle ilgili. Göller Ekspresi tren seferlerinin  yeniden başlaması noktasında  Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan ile konuştuk. Bir de Mayıs ayında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’yı  Isparta’ya davet ettik. Gül ve lavanta hasadına davet ettik. Hasada geleceğini gül ve lavanta üreticilerine müjdeler vereceğini söyledi” dedi.

TREN SEFERLERİ YENİDEN BAŞLAYACAK

Milletvekili Yüce,Göller Ekspresi tren seferlerinin yeniden başlayacağını belirterek, “Zaten o hatta hazırlıklar var. Yol ıslahı yapılıyor. Sinyalizasyonlarda yenilikler yapıldı. Bakanlığın kararını bekliyoruz. Tren yeniden gelecek. Isparta’nın eğitimde sağlıkta çok önemli sorunu yok. Ama karayolu ve demiryolu ağı ile tarım ilgili neler yapılabilir onları değerlendirdik. Bazı belediyelerimizin araç ihtiyaçlarının giderilmesi için de Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki ile de görüştük” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Yüce, Görüştü, Teşvik, Geliyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı