Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 14:49
 
KARA HAVACILIK OKULU TAŞINIYOR
Milletvekili Bilgiç müjdeyi verdi Kara Havacılık okulu yılsonundan itibaren Isparta’ya taşınacak
ISPARTA Haberi
KARA HAVACILIK OKULU TAŞINIYOR

Yüklenici firmanın mali açıdan sıkıntılar yaşaması nedeniyle tamamlanamayan Kara Havacılık Okulu inşaatının bitirilmesi için birinci etap ikmal ihalesine çıkılacak. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, Ankara’da bulunan Kara Havacılık Okulu’nun yıl sonu itibiriyle Isparta’ya taşınacağını söyledi.

15 Temmuz’da başarısızlıkla sonuçlanan hain darbe girişiminden sonra Isparta Kara Havacılık Okulu’nun sadece bir okul değil komutanlık olarak konuşlandırılması kararlaştırıldı. Bu doğrultuda Etimesgut'taki Kara Havacılık Okulu Komutanlığı topyekun Isparta’ya getirilecek.

Genelkurmay’ın 15 Temmuz’dan sonra verdiği kararla, Isparta Kara Havacılık Okulu Projesi katlanarak büyüdü. 1500 personelin çalışması beklenen Kara Havacılık Okulu'nda bu değişiklikle çalışan askeri personel sayısı 3 bin 500’e çıkacak. Her 3 ayda bir de daha çok yabancı askeri pilotlar Isparta’ya gelip, eğitim alacaklar.

Isparta’nın rüya projesi Kara Havacılık Okuluyla ilgili AK Parti Isparta Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç önemli açıklamalarda bulundu.

Okul inşaatının birinci etap ikmal ihalelerinin yapıldığını söyleyen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, “Taşınmayla ilgili ihalelerde tamamlandı. Yıl sonu itibariyle kara havacılık okulu yerine taşınmaya başlayacak” dedi.

Bilgiç “Kara Havacılık Okulu biliyorsunuz birinci etap ikmal ihaleleri yapıldı aynı zamanda ikinci etap Alay komutanlık taşınmasıyla ilgili ihalelerde süreçlerde tamamlandı. Yıl sonundan itibaren Kara Havacılık Okulu tamamen taşınmaya başlıyor, bu da Isparta için gerçekten önemli bir hizmet olduğunu düşünüyoruz.” dedi

350 DÖNÜM ARAZİNİN TAHSİS İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Öte yandan Keçiborlu’yu yapılması planlanan Bölge Cezaevine de değinen Bilgiç, yaklaşık 350 dönüm arazinin tahsisi için işlemlerin devam ettiğini kaydetti.

Bilgiç “Keçiborlu tarafında ciddi bir TOKİ çalışmamız var 518 konutlu ilçelerde bizim için önemli. Yine Adalet bakanlığı ile cezaevi yapımı için çalışmalar sürdürülüyor. Keçiborlu belediyesi 350 dönüme yakın bir arazinin adalet bakanlığına cezaevi yapımı ile ilgili olarak tahsisini sürdürüyor.” dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARA, HAVACILIK, OKULU, TAŞINIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı