Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 10:24
 
Hayvanseverlerden Duyarlılık Toplantısı
Türkiye genelindeki Hayvan Hakları Konfederasyonu(HAYKONFED) farklı illerde faaliyet gösteren dernek temsilcileriyle Isparta’da düzenlenen duyarlılık toplantısında buluştu.
YAŞAM Haberi
Hayvanseverlerden Duyarlılık Toplantısı

Türkiye genelindeki Hayvan Hakları Konfederasyonu(HAYKONFED) farklı illerde faaliyet gösteren dernek temsilcileriyle Isparta'da düzenlenen duyarlılık toplantısında buluştu.

Adana, İstanbulAntalya gibi illerden kente gelen bağlı dernek temsilcileri ve üyeler, HAYKONFED Başkanı Nesrin Çıtırık başkanlığındaki toplantıda bir araya geldiler. Isparta Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştiren buluşmada, kamu kurum ve kuruluşlarının ziyaret edilerek, duyarlılık oluşturulması vurgusu yapıldı.

Başkan Nesrin Çıtırık illerdeki temsilcilerine seslenerek, hayvanların korunması konusunda gönüllülerin kazanılması ve bu konudaki teşvik çalışmalarının artırılmasına ağırlık verilmesini istedi.

Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında hayvan hakları konusunda bilinçlendirme ziyaretlerinin yapılması ve çalışmaların artırılmasına dikkati çeken Başkan Çıtırık, gerekli çalışmaların rapor edilmesi talebinde bulundu. Çıtırık ayrıca, bu tür konularda gönüllüler ile sık sık irtibata geçilmesi ve toplantılar yapılması gerektiğini ifade etti.

Toplantıda ayrıca, HAYKONFED'in İstanbul İl Temsilcisi Nihal AydınAlanya Yerel Hayvan Görevlisi Hülya AltayAntalya Basın - Yayın Sorumlusu Şebnem Ebe İnç ve Isparta'daki temsilcileri olan Isparta Hayvan Koruma Derneği (ISHAYKO) Başkanı Aynur Gül ve Yardımcısı Sabri Kocabaş da yer aldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayvanseverlerden, Duyarlılık, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı