Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 20:36
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne Doğru
Isparta Valisi Şehmus Günaydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
YAŞAM Haberi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne Doğru

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Günaydın, mesajında, engelliler gününün, engelli vatandaşların sahip oldukları haklarının, hayat standartlarının geliştirilmesi, yaşadıkları sorunlara dikkati çekerek toplum tarafından anlaşılması ve çözüme kavuşturulması açısından önemli bir gün olduğunu belirtti.

Engellilerin yaşadıkları sorunların, sadece kendileri ve ailelerinin değil tüm toplumun ortak sorumlulukla çözmesi gereken sorunlar olduğuna dikkati çeken Günaydın şunları kaydetti: 

"Bir ülkenin engelli vatandaşlarına yönelik ortaya koyduğu eğitim, iş, barınma ve destek hizmetlerinin yaygınlığı ve kalitesi sosyal devlet olma yolunda önemli bir göstergedir. Son yıllarda ülkemizde her alanda gördüğümüz gelişmeyi, engelli vatandaşlarımıza sağlanan haklar ve hayatı kolaylaştırıcı düzenlemelerde de görüyoruz. Engelli kardeşlerimizin sosyal, ekonomik ve kültür hayatına yapmış oldukları katkılar her türlü takdirin üstündedir. Bugün sporda, kültür alanında, bilim hayatında ortaya koydukları ulusal ve uluslararası başarılarla gurur duymaktayız."

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3, Aralık, Dünya, Engelliler, Günü'ne, Doğru,
Yorumlar
Haber Yazılımı